تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - تور استانبول نوروز 96

تور استانبول نوروز 96

نویسنده : تور نوروز شنبه 17 مهر 1395 04:29 ب.ظ  •    ارسال شده در: تورهای نوروز 97

بزرگترین شهر کشور ترکیه و مرکز اقتصادی و فرهنگی آن، استانبول است که در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار گرفته است. تنگه بسفر در حقیقت دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می کند و استانبول هم تنها شهری از جهان است که در این دو قاره پهناور قرار دارد.
بندر زیبای شاخ طلایی یا خلیج در این استانبول واقع است. همچنین این شهر بزرگ در سال ۲۰۱۰ به عنوان  پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. استانبول از لحاظ تعداد گردشگر سومین شهر توریستی جهان است که مردم کشور خود ما نیز در ایام های مختلف سال خصوصا نوروز به آن سفر می کنند.
تابستان‌های گرم  و زمستان‌های سرد و برفی از ویژگی آب و هوای استانبول است. مقدار بارش سالیانه استانبول به طور متوسط ۸۷۰ میلی‌متر است. مقدار رطوبت نیز معمولا زیاد است. همچنین استانبول تقریبا بادخیز است.

استانبول

استانبول مرکز برگزاری فستیوالها و نمایشگاه های بین المللی با موضوع هنر و فرهنگ است. در استانبول هر سال در ماههای ژوئن و جولای مراسم های بسیاری در رابطه با فرهنگ و هنر برگزار می گردد و معمولا در مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می شود.
از جاذبه های توریستی استانبول می توان به مساجد، موزه ها و بازارهای قدیمی اشاره کرد که در طول سال میزبان گردشگرهایی از کل دنیا هستند. بیشتر این جاذبه ها اطراف منطقه سلطان احمد قرار گرفته اند. مساجد سلطان احمد و ایاصوفیه از مکان هایی هستند که هر گردشگری حتما از آنها دیدن می کند. برج گالاتا نیز یکی دیگر از آثار تاریخی این شهر محسوب می شود.
این برج که در سال ۱۳۴۹ میلادی بوسیله جنو والی ها که در حوالی گالاتا دیوارهای بلند کشیده بودند به عنوان برج اصلی بنا شد. این قلعه قسمتی از دیوار دفاعی منطقه گالاتا بوده است. در طبقه بالای برج نیز یک رستوران وجود دارد که منظره تماشایی را به سمت شهر استانبول دارد. دیدن استانبول از بالای برج گالاتا برای توریست های تور استانبول بسیار خاطره انگیز است.

استانبول

غذا نیز یکی از اجزای اصلی فرهنگ ترک هاست، پس لازم است منوی غذاها با دقت مرور شوند و حداقل برای یک بار هم که شده فرصت چشیدن غذاهای ترک را از دست ندهید.

استانبول

بیشتر اماکن‌ عمومی برای تفریح و شنای شهر در باکرکوی و بسفروس واقع شده است. در خارج از شهر جزیره های پرینسس دریای مرمر، سیلیوری و توزلا در دریای سیاه وجود دارد.

پس شما هم اگر هنوز برای تعطیلات نوروز 96 خود تصمیم نگرفته اید، پیشنهاد ما به شما سفر به شهر زیبای استانبول است.آخرین ویرایش: شنبه 17 مهر 1395 05:04 ب.ظ