تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - آشنایی با موزه ملی مالدیو

آشنایی با موزه ملی مالدیو

نویسنده : تور نوروز شنبه 4 دی 1395 02:38 ب.ظ  •    ارسال شده در: تور مالدیو نوروز 97

مالدیو یکی از زیباترین کشور های آسیاست که هر ساله هزاران گشردشگر از سراسر جهان برای سپری کردن تعطیلات خود به این کشور سفر می کنند. مالدیو که در حقیقت از چند جزیره تشکیل شده است دارای تفریحات مختلفی است که باعث لذت بردن گردشگران تور مالدیو از سفر به این منطقه می شود. در مالدیو چند جاذبه گردشگری نیز وجود دارد که در ادامه قصد داریم یکی از معروف ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

موزه ملی مالدیو


حتما از این موضوع آگاهی دارید که مالدیو از جمله کشورهای استعمار زده ای است که از هویت تاریخی آنچنانی برخوردار نیست این کشور در سال ۱۹۶۵ از بریتانیا استقلال یافت و از جهتی بیشتر جمعیت اش را مهاجران قدیمی تشکیل می دهند. به همین دلیل موزه ملی مالدیو در تاریخ ۲۸ آوریل سال ۲۰۱۰ به منظور القا و تقویت حس وطن پرستی در بین مردم مالدیو، تاسیس گردید. تور مالدیو نوروز 96 بهترین زمان ممکن برای سفر به این جزایر و بازدید از این موزه تاریخی است.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که ساختمان جدید موزه که در کنار ساختمان قدیمی بنا شده است در سال ۲۰۱۰ بوسیله دولت چین طراحی و ساخته شد، محتوای ساختمان جدید موزه بیشتر متشکل از دست نوشته های قرآنی، و حکاکی های تاریخی می باشد. در این موزه اشیاء گوناگونی از سنگ های زینتی و قیمتی گرفته تا ابزار امرار معاش انسان های زمان باستان، آثاری از دوران حکم فرمایان مسلمان و… نگهداری می شود. همچنین این موزه مکان بسیار مهیجی است برای افراد علاقه مند به تاریخ، ولی در صورتی که علاقه ای هم به تاریخ ندارید، حتما پیشنهاد می شود که چند ساعتی از وقت سفر خود را به بازدید از این موزه اختصاص دهید.

موزه ملی مالدیو

در پایان باید اضافه کنیم که موزه ملی مالدیو که در مرکز پارک سلطان در شهر ماله قرار گرفته است، از مجموع دو ساختمان قدیمی و جدید تشکیل شده و همچنین ساختمان قدیمی موزه که شامل سه طبقه می باشد، بخشی از کاخ سلطنتی مالدیو است که قدمت آن به قرن ۱۷ باز می گردد که دو طبقه از آن در اثر آتش سوزی سال ۱۹۶۸ تخریب گشته است.

آخرین ویرایش: دوشنبه 29 آذر 1395 02:58 ب.ظ