تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - پل نانپو شانگهای، پلی زیبا در چین

پل نانپو شانگهای، پلی زیبا در چین

نویسنده : تور نوروز یکشنبه 12 دی 1395 01:04 ب.ظ  •    ارسال شده در: تور نوروز 97 تور چین نوروز 97

شهر شانگهای چین یکی از مهمترین و مدرن ترین شهرهای این کشور است که از وجود چندین جاذبه گردشگری بهره می برد. یکی از این جاذبه های البته مصنوعی این شهر، پل نانپو (Nanpu Bridge) است که به شکی بسیار زیبا ساخته شده است، به طوری که هر گردشگری با تماشای آن بل به تحسین باز می کند.

پل نانپو شانگهای،

بد نیست بدانید که در حقیقت پل نانپو شانگهای یکی از جاذبه های توریستی و مهمترین جاهای دیدنی شانگهای می باشد که باعث اتصال منطقه پودونگ شانگهای به دیگر مناطق شهر شانگهای شده است. هر طرف از پل ۲۲ جفت کابل فولادی که از دور دست به شکل ۲ پنکه دیده می شود، بکار رفته است و بخش اصلی پل، ترکیبی از سازه های فولادی و بتون است و سطح پائینی عرشه پل از فریم هایی با میله های فولادی و سطح بالایی آن با بتون تقویت شده است و اکثر گردشگران در شب به دیدار این جاذبه می روند زیرا یکی از بی نظیرترین دیدنی های کشور چین محسوب می شود.


پل نانپو شانگهای،

همچنین باید اضافه کنیم که پل نانپو شانگهای یکی از زیباترین پل های جهان است که شب های قشنگ و رنگارنگی را برای مسافران و گردشگران تور چین به ارمغان آورده است که در ماه اکتبر ۱۹۹۳ میلادی به شکل دو اژدهای در حال بازی افتتاح شد.

نکته دیگری که باید در مورد این پل بگوییم این است که قطر دایره پل نانپو واقع بر روی رودخانه هانگپو، ۴۲۳ متر بوده و طول قسمت اصلی پل به ۸۴۶ متر میرسد و طول کلی این پل ۳۴۶/۸ متر است که بر طبق سازمان های سیم بکسلی محکم ساخته شده است. تور چین نوروز 96 فرصت خوبی برای سفر به این کشور تاریخی و بازدید از این پل زیبا می باشد. همچنین باید گفت که این دو پل، بصورت مارپیچی بهم متصل شده اند که هر یک به یک سمتی هدایت می شوند و ساخت این پل باعث شده که از ترافیک های زیاید جلوگیری کند.

آخرین ویرایش: یکشنبه 12 دی 1395 01:41 ب.ظ