تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - راهنمای تور شهر مارماریس ترکیه (Marmaris)

راهنمای تور شهر مارماریس ترکیه (Marmaris)

نویسنده : تور نوروز جمعه 8 بهمن 1395 01:18 ب.ظ  •    ارسال شده در: تور نوروز 97 تور مارماریس نوروز 97

ترکیه همواره از جمله کشورهایی بوده است که هرساله از تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف جهان میزبانی می کرده است. در این کشور شهرهای زیبای زیادی وجود دارد که یکی از آنها مارماریس است. باید تور مارماریس نوروز 96 را امتحان کنید تا متوجه زیبایی این شهر شوید. در مقاله امروز مختصری درباره مارماریس صحبت خواهیم نمود.

راهنمای تور شهر مارماریس ترکیه

بد نیست در ابتدا اشاره کنیم که مارماریس یکی از مهم ترین شهرهای بندری در سواحل زیبای مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغلا واقع شده است. این شهر زیبا که با کوهستان ها محاصره شده است از شمال به خلیج گکوا، از جنوب با دریای مدیترانه و از شرق با شبه جزیره داتچا ارتباط دارد. 


باید این نکته را هم یادآور شویم که مارماریس بواسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن در آب های نیلگون مدیترانه وجود دارد. بعلاوه کوه های مرتفع و بهم فشرده و جنگلهای کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمیاب، پوشش گیاهی مارماریس را تشکیل می دهد. موقعیت شهر مارماریس و قرار گرفتن آن در میان سواحل دریای اژه و مدیترانه و واقع شدن میان رشته کوه های کنار دریا باعث شده است که مارماریس در طی قرن ها تحت حاکمیت تمدن های بسیاری قرار گیرد.

راهنمای تور شهر مارماریس ترکیه

بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که بنای لوریما در منطقه ای که قبلا به نام Oplosika خوانده می شد و در حال حاضر در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد ساخته شده است. جالب ترین بنا در محوطه مسکونی، استحکاماتی است که بر روی بورونباشی قرار گرفته و بخوبی حفاظت گردیده می باشد. امروزه فقط برج شمالی آن قابل مشاهده است. از دیگر دیدنی های مارماریس میتوان به آموس، پاموک کاله، کاستابوس، مقبره های باستانی، ساحل لاک پشت و حمام گِل دالیان اشاره نمود.

آخرین ویرایش: شنبه 18 دی 1395 01:25 ب.ظ