تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - آداب یونانی

آداب یونانی

نویسنده : تور نوروز پنجشنبه 28 بهمن 1395 10:45 ق.ظ  •    ارسال شده در: تور یونان نوروز 97

همیه از لحاظ گردشگری آداب و سنن آن مملکت بریا مردمی که می خواهن به آجا سفر کنند برای آنها بسیار اهمیت دارد پس اگر شما هم می خواهید کم باآداب سنن یونان آشنا شوید در این مطلب می توانید و در وبلاگ تور نوروزی همراه ما باشید. منتها تنها مشکل آنها تهیه کردن استخوان خفاش بود، چون کشتن خفاش را خیلی بد می دانستند. البته آنها باورها و اعتقادات بی‌شماری دارند که پرداختن به همه آنها به زمان زیادی احتیاج دارد و ما به ناچار فقط به برخی از آنها اشاره می کنیم.
آداب و سنن یونان
البته این را هم باید گفت در یونان عروسها روبنده قرمز و یا زرد داشتند که نماد آتش بوده است. این روبنده‌ها با رنگهای درخشانشان برای حفظ کردن عروس از دست جن ها و ارواح شیاطین استفاده می‌شده است.همچنین انگشتر الماس نماد قطره‌های اشکهای خدایان بوده است و اعتقاد داشتند که الماس نشان دهنده شعله های عشق نیز هست.

یک عروس یونانی روز عروسی‌اش همراه خود یک حبه قند می آورده تا مطمئن شود زندگی شیرینی در انتظارش است، البته به جای قند می توانسته با خود گیاه عشقه نیز بیاورد.جشن عروسی هم معمولاً شب برگزار می شده و در مهمانی‌های مجللشان به عیش و نوش، خوردن، نوشیدن و رقصیدن مشغول می شدند، که این رقصها شامل رقصهای مشهور دایره‌ای شکل یونانی می شده است.

آداب و سنن یونان
همچنین شاید برای شما هم جالب باشد که موقع چیدن ظروف آنها را به خاطر خوش شانسی محکم روی زمین می کوبیدند و جالب اینکه روی سر نوازنده‌ها پول می ریختند! برای خوش‌آمدگویی به مهمانان مغز بادام با روکش شکلات با اسم کنونی می دادند.چشم زخم  یا چشم شور یکی از مشهورترین خرافات یونانی است که ریشه آن به آداب هلنی و دوران بت‌پرستی آنان باز می‌گردد. در تصویر به جای مانده قدیمی یونانی مربوط به دویست سال پیش تصویر چشم دیده شده است، چراکه فکر می کردند تصویر چشم، چشم زخم را از آنها دور می‌کند. چشم زخم در تمام قسمت های  یونان شناخته شده است، همیشه می‌تواند به انسانها ضربه بزند و هیچ کس در برابر آن ایمن نیست.

آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 10:59 ق.ظ