تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - گردشگری شهر آنالیا

گردشگری شهر آنالیا

نویسنده : تور نوروز یکشنبه 20 فروردین 1396 11:59 ق.ظ  •    ارسال شده در: تور آلانیا نوروز 97

از گذشته تا به امروز ما ایرانی ها همواره در ایام تعطیل سال برای مسافرت برنامه ریزی می کنیم به خصوص در ایام نوروز. برای این که کار ما راحت تر شود و دقدقه برنامه ریزی مسافرت را نداشته باشیم؛ می توانیم به تورهای نوروزی بپوندیم و همه چیز را به دست آنها بسپاریم. در ادامه با وبلاگ تور نوروزی همراه باشید تا نکات مهمی در مورد مکانهای گردشگری برای شما توضیح دهیم.

گردشگری شهر آنالیا

قلعه آلانیا (Castle of Alanya) مهم ترین مکان گردشگری شهر آلانیاست. این قلعه از دوران سلجوقی باقیمانده است و تا به امروز از آن حفاظت شده است . در سال ۱۲۲۵ در محل خرابه های قلعه روم، به دستور سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد این قلعه جدید ساخته شده است. شاید برای شما جالب باشد که این قلعه دارای 3 ردیف حصار می باشد از قلعه های درونی و بیرونی تشكیل یافته است. قلعه قرون وسطی با سه دامنه از دیوار، 83 برج و 140 کنگره در 250 متر بالای یک شبه جزیره سنگی با پیش رفتگی به دریای مدیترانه قرار دارد. قلعه آلانیا توسط دیواری به طول 6.5 کیلومتر دور تا در آن احاطه شده است. این قلعه دارای  چندین دروازه با نقش های زیبا بر روی آنها میباشد .


در این قلعه تعداد زیادی از بناهای تاریخی مانند کاخ ها، مساجد و مقبره وجود دارند. اکنون این قلعه، موزه هوای آزاد است. اكلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی، آرامگاه سلطان آكشابه، حمام سلجوقی، اماكن باستانی، آرامگاه سیتی زینب كاخ سلطان علاء الدین، آب انبارهای كوچك و بزرگ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی در این قلعه قرار دارند .

گردشگری شهر آنالیا

بنای یادبود آتاتورک در ازمیر نمادی از آزادی

بنای یادبود آتاتورک در ازمیر نمادی از آزادی (Izmir Ataturk Monument is a symbol of freedom) بنای تاریخی و بسیار با شکوه ازمیر در سال 1933 برای گرامیداشت یاد وخاطره ی آزادسازی ازمیر توسط نیروهای ترکیه ساخته شد . در مرکز میدان جمهوریت بنای یادبود و مجسمه ی آتاتورک در حالت نشسته برروی یک اسب رو به دریا قراردارد.آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 فروردین 1396 12:26 ب.ظ