تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - دبی، بازار طلا و یک روز عالی

دبی، بازار طلا و یک روز عالی

نویسنده : تور نوروز چهارشنبه 24 خرداد 1396 04:15 ب.ظ  •   

دبی شهر زیبای امارات است که خیلی از ایرانی ها همواره از تورهای نوروزی و تابستانی آن استقبال کرده اند؛ اگر شما هم قصد دارید برای ترو تابستان 96 که چیز زیادی هم به آن باقی نمانده به دبی بروید بهتر است قبل از آن با برخی از جاذبه های گردشگری و مکان های معروف دبی آشنا شوید.

دبی شهری ست که شما می توانید از لحظه ی طلوع خورشید تا غروب آن در شهر گشت بزنید و حتی از بازارها و مراکز خرید آن دیدن کنید. به همین خاطر بسیاری از افرادی که سفری کوتاه به دبی دارند (یعنی یک یا دو روز) معمولا این دو روز را از بدن خود مرخصی می گیرند و نمی خوابند، تا هیچ فرصتی را برای گشت زدن در مراکز خرید دبی و بازارهای دبی از دست ندهند، یکی از مشهورترین و هیجان انگیزترین بازارهای دبی، بازار طلا دبی است، که در این مقاله مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

بازار طلای دبی
بازار طلای دبی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که خیلی از افراد پیش از این که دبی بشناسند برج العرب، برج خلیفه می شناسند.بازار طلای دبی یکی از بزرگترین بازارهای طلای جهان به شمار می رود، این بازار بزرگ یکی از اصلی ترین بازوهای اقتصادی کشور امارات به شمار می رود، در سال ۲۰۰۷ میلادی رقم معاملات طلا در این بازار به  بیستوسه و نیم میلیارد دلار رسید. ۳۵ درصد از معاملات این بازار به وسیله ی بومیان کشور امارات و ۶۵ درصد دیگر به وسیله گردشگران انجام می شود، اگر شما علاقه ی زیادی به طلا دارید، می توانید در این بازار انواع بسیاری از النگوها، گردنبندها، گوشگواره ها، دستبندها، انگشتر و دیگر زیورآلات را پیدا کنید.به جرات می توان گفت که هیچ طرحی از طلا وجود ندارد که در دنیا ساخته شده باشد و در این بازار پیدا نشود.

بازار طلای دبی
بازار طلای دبی

اگر برای خرید خیلی هم دست و بالتان باز نیست، نگران نباشید تمام جواهرات این بازار گران قیمت نیستند و شما می توانید دست خالی از آنجا خارج نشوید، اما با این حال حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، چرخ زدن و گشت و گذار در آن، قطعا می تواند هیجان انگیز و جالب باشد.درباره ی  بازار طلای دبی حرف های جالبی گفته می شود، برخی گمانه زنی ها هاکی از آن است که در بازار طلای دبی بیش از ۱۰ تن طلا وجود دارد، یا این که بسیاری از جواهرات آن قدمتی صدساله دارند.در خصوص خرید طلا از بازار دبی، این نکته را به یاد داشته باشید که بسیاری از طلاها قیمت بین المللی دارند و قیمت آنها بر روی شناسنامه شان درج شده است، پس درخصوص قیمت چانه نزنید، می توانید برای اطمینان حاصل کردن از آمار قیمت طلا، سراغ روزنامه و اینترنت بروید. یادتان نرود که در انبوه جمعیت بازار بسیار بسیار مراقب باشید.آخرین ویرایش: چهارشنبه 24 خرداد 1396 04:17 ب.ظ