تبلیغات
تور نوروزی | تور نوروز 97 - برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

نویسنده : تور نوروز یکشنبه 5 شهریور 1396 10:59 ق.ظ  •    ارسال شده در: تور کرابی نوروز 97

کرابی نام یکی از زیباترین مناطق تایلند است؛ منطقه ای که علی رغم امکانات رفاهی مناسب و زیبایی های بسیار شگفت انگیزی که دارد، کمتر مورد توجه گردشگران تور تایلند از جمله ایرانی ها قرار می گیرد. ما در این مقاله برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی را به شما معرفی می کنیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید و در صورت سفر به تایلند سری هم به این جزیره بزنید.

برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

بهترین زمان راجع به حساب سفر به کرابی ماه هان دسامبر تا مارس است . درخصوص سفر به این شهر سفر هوایی از طریق گذرگاه بانکوک بهترین گزینه است. مطار نوار کرابی همچنین پروازهای مستقیمی به شهرهای گوناگون انجام می دهد اما در فصل ای شلوغ منحصراً به پوکت، سامویی و بانکوک سرویس می دهد. اصلی ترین سوغاتی ایا کرابی عبارتند از : ماهی خشک شده، میگو خشک شده، و قالیچه هلا کوچک ساخته شده از کاج پیچی . فرعی ترین غذای سنتی در کرابی بال صدف است. درکرابی به دلیل قرار گرفتن در کنار دریا ، انواع غذاهای دریایی به شکل هلا گوناگون سرو می گردد.

منطقه زیبای كرابی كه در سالهای اخیر به یكی از جذاب ترین سواحل نیمروز جهات شرق آسیا تبدیل شده است، در كنارها و شمال تایلند و در امتداد ساحل دریای آندامان قرارگرفته ورودخانه كرابی از درون آن می گذرد و به دریا می ریزد. با اینکه تمامی فصول به خاطر سفر به تایلند و کرابی مناسب است، اما بهترین زمان از نگرش تفرج کم بودن گرما و رطوبت، بین ماههای نوامبر تا فوریه، یعنی در فصل سرما است که میانگین دما به ۲۰ درجه سانتیگراد می رسد.

برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

ساحل رایلی

شبه جزیره رایلی با داشتن کوه ها و صخره ایا آهکی همیشه یکی از انتخاب هلا کوهنوردان و همچنین صخره نوردان بوده است، شما می توانید در آب هلا فیروزه ای ایدون شنا کنید یا یک ویلای ییلاقی اجاره کرده و در ساحل آن کتاب بخوانید و از منظره ی زیبا لذت ببرید.

چشمه های آب گرم کلونگ توم

این چشمه ایا آب گرم در ۷۰ کیلومتری آبادی کرابی قرار دارند وتا حدودی به ناحیه حفاظت شده «پرا بنگ کرام» نزدیک اند. این چشمه ها از گرمای حفره های اخگر فشانی گرم می شوند و خاصیت گرمابخشی و شفابخشی زیادی دارند. دمای آب در این چشمه ها بین ۳۵ تا ۴۰ درجه سانتیگراد است و نمک ایا معدنی طبیعی در آن وجود دارد و به خصوص خاصیت درمانی آنها راجع به حساب روماتیسم افزون شهرت دارد. این چشمه ها در نهایت به یک جویبار خنک می ریزند.

استخر زمردین

در واقع باید گفت استخر زمردین جاذبه ای منحصربفرد در نواحی پهلوها تایلند است. کرابی به داشتن مکان هایی با گاز پینه هلا طبیعی برجسته معروف است و یکی از آن جاذبه ها که باید حتما در سفر به این عمارت از آن دیدن کنید استخر زمردین در پارک جنگلی طبیعی تانگ تاو است، جنگلی که در آن تنوع زیستی بینظیری وجود دارد و با رودخانه ای طبیعی و حوضچه ای کریستالی و شفاف کامل شده است.

این استخر زمردین در ناحیه خائو پرا- بنگ قرار دارد و نهاد عالم آن بهترین التفات درخصوص دیدن گونه هان گیاهی و حیوانی کمیاب مثل پرنده پیتا است که زمانی تصور می شد که منقرض شده است. جنگل پر از درختان کهنسال سر به فلک کشیده، جانوران عجیب و غریب و تپه هلا سنگ آهکی است و در گوشه ای از آن استخر زمردین خیره کننده وجود دارد قبلا در این التفات یک پارکبانی وجود داشت که هدف از ایجاد آن این بود که هیچگاه شکار یا آسیبی در آن اتفاق نیفتد.

برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

تپه هلا کائو کاناب نم کرابی

این تپه ها یکی از جذاب ترین جاذبه هان گردشگری کرابی است که هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران را به سمت خود می کشاند. این آلبوم از دو تپه تشکیل شده است که ارتفاع هر کدام 100 متر است. تپه ای که در سمت راست حادث :اسم تازه شده، غاری را نیز درون خود جا داده است. دو ورودی درخصوص این غار وجود دارد و البته حیث ورود، باید از شیبی تند عبور کرد. پیاده روی به سمت این غارها حدود ده دقیقه دنباله می کشد و البته با قایق هم می توان به سمت آنها رفت. در این غارها كلكسیون ای از بازمانده ای زمین شناسی مهم را می توان مشاهده کرد و البته در گذشته، اسکلت هان انسانی علاوه قدیمی هم از این غارها به دست آمده است. گفته می شود این انسان هلا باستانی احتمالا بعد از وقوع سیل، در غارها حبس شده اند. علاوه بر دیدن این غارها، بالا رفتن از دو تپه کائو کاناب نم که به نوعی نماد عمران ده کرابی محسوب می شود و همچنین سر زدن به دهکده های ماهیگیری پیرامون و مرکز فروش صنایع دستی منطقه، می توانند جذابیت خاص خودشان را داشته باشند.

کمپ فیل های نوسی پارکرز

در حقیت این کمپ مورد علاقه ی تمام رده ایا سنی است. در این موضع و آنجا می توانید در ابداع زیبا گام بزنید و این حیوانات بامزه را تماشا کنید، اگر گروهی سفر می کنید و گروهتان هم پر جمعیت است می توانید تخفیف خوبی بابت بلیط های ورودی کمپ بگیرید.

برترین و معروف ترین زیبایی های کرابی

گورستان حلزون

این ناحیه در 20 کیلومتری کرابی واقع شده است و یکی از 3 گونه ی مشابه عجایب طبیعی جهان است. حدود 75 میلیون سال پیش سیلاب مهیبی سرتاسر این منطقه را فرا گرفت که حلزون هلا بسیاری را با خود به اینجا آورد. حلزون ها در اینجا زندگی کردند و مردند و به همین ترتیب صدف ها لایه لایه روی هم قرار گرفتند. به مرور زمان وضعیت آب و هوایی اینجا باعث شد که سیلاب از بین برود و پوست صدفها سخت شده و لحات ی سنگی سختی به ضخامت نیم واحد طول به وجود آورند. بعدها تغییرات نهر این سنگ ها را به تخته سنگهای عظیم و شگفت انگیزی تقسیم کردند. در زمان جزر و مدهای کوچک این گورستان بهتر دیده می شود. گستره و ضخامت این بقایا متحیر کننده است.

آخرین ویرایش: یکشنبه 5 شهریور 1396 11:17 ق.ظ