انواع بلیط هواپیما و نحوه خرید آن ها

نویسنده : تور نوروز پنجشنبه 30 فروردین 1397 09:15 ق.ظ  •   

در این بخش از وبلاگ تور نوروزی قصد داریم، تا انواع بلیط هواپیما و نحوه خرید آن ها را برای شما معرفی کنیم. افراد بسیاری برای خرید بلیط هواپیما دچار سردرگمی می شوند. در ادامه قصد داریم تا در این مورد بیشتر توضیح دهیم پس با ما همراه باشید. همواره سعی کنید در هنگام تهیه بلیط هواپیما نکات مختلف را درنظر بگیرید؛ مثلا اینکه از کدام شرکت هواپیمایی بلیط تهیه می کنید یا اینکه قرار است با کدام مدل از هواپیما سفر کنید. قطعا شرکت های هواپیمایی معروف شرکت هایی هستند که علاوه بر برخورداری از کادر پروازی مجرب، از مراکز تعمیرات و مراقبت مجهزی بهره می برند که این عوامل همگی نقش چشم گیری در کاهش خطرات و سوانح هوایی دارند.

همانگونه که حتما می دانید بلیط های هواپیما دارای انواع مختلفی می باشند که بطور کلی می توان گفت بر اساس نحوه فروش و همچنین قیمت آنها به دو دسته بلیط های چارتری و سیستمی تقسیم می شوند. اما هر یک از این بلیط ها خود دارای معایب و مزایای می باشند. بعلاوه نکاتی هم در مورد خرید بلیط وجود دارد که در ادامه قصد داریم بیشتر با آنها آشنا شویم.

 بلیط هواپیما

پرواز چارتری

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که در یک مسیری خاصی و در دوره‌های متناوبی، پروازهای ثابتی دارید. مثلا هر هفته باید 8 نفر از کارکنان شرکت یا سازمان‌تان را به شیراز بفرستید یا این که برای مثال یک مجری تور هستید و می‌خواهید که حد صندلی مشخصی را از یک حد اوج گیری مشخص، از آن خود کنید.شما می‌توانید این کار را با خرید بلیط چارتری هواپیما اعمال دهید.
بلیط مزیت اصلی این نوع بلیط هواپیما، تخفیف مناسبی‌ست که از شرکت هواپیمایی نصیبتان می‌شود.

از یک طرف نیز، با بلیط معمولی ممکن است پیش بیاید که بلندپروازی مدنظر شما در آن روز و به آن مقصد، موجود مبادا (تمام شده باشد) ولی اگر آن مسیر را در زمان‌های مدنظرتان چارتر کنید، دیگر خیالتان راحت خواهد بود که هر موقع بخواهید، آن پروازها را خواهید داشت.

بلیط هواپیما

بلیط سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی به بلیطهایی گفته می شود که شرکت‌های هواپیمایی یا همان ایرلاین‌ها بر اساس نوع خدمات پروازی در مسیرهای معین به صورت سالانه ارائه می‌کنند. در واقع وقتی مسافری بلیط سیستمی می‌خرد، به صورت مستقیم هزینه یک بلیط در مسیر مشخص را به خود شرکت هواپیمایی پرداخت می‌کند. بلیط های سیستمی توسط آژانسهای خدمات تماشا نیز قابل تهیه است. این نوع بلیط معمولا طبق تعرفه تعیین شده از طرف سازمان یا شرکت هواپیمایی، قیمت ثابت داشته و در طول سال قابل سفارش و پیش خرید است. مهم‌ترین تفاوت بلیطهای سیستمی و چارتری در ثبات قیمت، شرایط و امکانات پرواز و همین طور زمان‌بندی در دراز مدت است. از همین رو می‌توان برنامه‌ریزی دقیق سالانه نسبت به این‌گونه پروازها داشت. همچنین قیمت و امکانات این نوع بلیط هواپیما برای شرایط سنی متفاوت است و بلیط های کودکان بر حسب سن آنها قیمت پائین‌تری دارد.

در حالت عادی بلیطهای چاتر و سیستمی اختلاف فاحشی ندارد مگر در مواقع خاصی که ریسک پر نشدن صندلی‌های پرواز  از سمت چارتر کنند باعث می‌شود که بلیطها در لحظات آخر به قیمت بسیار پائین‌تری فروخته شود. ازاین رو اگر در هر پرواز بتوانید بلیط چارتری بخرید این امکان هست که بلیطی با قیمت پائین‌تر تهیه کنید اما مشکلی دیگر بلیطهای لحظه آخر عدم امکان برنامه‌ریزی دقیق برای این گونه سفرهاست، چرا که در  فرصت زیادی برای خرید بلیط لحظه آخری نیست.آخرین ویرایش: سه شنبه 21 فروردین 1397 09:39 ق.ظ


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic